Šį kartą tiesiai šviesiai. Kaip pasirinkti vestuvių planuotoją, kaip neapsirikti tarp gausybės informacijos bei tiekiamų paslaugų, į ką atkreipti dėmesį ir kuo vadovautis, kad vestuvių šventė Jums taptų gražiausia gyvenimo švente, o ne didžiausiu galvos skausmu ☺

AT (186)

Atsivertus „google“ paieškos langelius ar socialiniuose tinkluose suvedus „vestuvių planavimas“, pasipila daugybė planuotojų ir koordinatorių, siūlančių savo paslaugas. Štai čia būsimi jaunavedžiai ir susiduria su pirmuoju iššūkiu – kuriai iš jų patikėti savo vestuves. Susidūrus su tiek daug informacijos, labai lengva pasimesti dėl pasirinkimo, o juk nei viena pora nenorėtų patikėti savo šventės žmogui, kuriuo nepasitiki, su kuriuo nesiseka komunikuoti ir prieiti norimų sprendimų. Juk planavimas turėtų būti malonus darbas, o ne pareiga ar baimė parašyti, paklausti, keisti savo norus ir išsakyti savo nuomonę.

13

Tad kaip išsirinkti būtent TĄ planuotoją, kuriai reikės patikėti savo svajones, lūkesčius, nemažai laiko, ilgą bendravimą, tam tikras problemas ar tiesiog norą gauti nuoširdų patarimą? Ar keliauti į portalus, sukurtus nuotakoms ir kliautis nepažįstamų rekomendacijomis, ar pasitikėti savo nuojauta, ar klausti draugės nuomonės? Siūlome Jums kelis būdus, kaip nesuklysti ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis savo vestuvių planuotoją:

 • Jei Jums teko dalyvauti šventėje ir Jūs, kaip svečias, nepatyrėte ar nematėte jokių nesklandumų, drąsiai paklauskite kas ją organizavo. Tikri nėra blogai ar ne smagu kreiptis į tą pačią planuotoją, kuri padėjo ir draugams, nes ji surengs šventę pagal Jūsų pageidavimus, vizijas ir norus. Nėra ko baimintis, šventė tikrai nebus tokia pati. Geras planuotojas surengs ją išskirtinę, unikalią, skirtą tik Jums ir nekopijuos analogiškų idėjų, nes TA diena turi būti Jūsų!
 • Rekomendacijos – vienas geriausių ir patikimiausių variantų, ieškant savo planuotojo. Draugai, kolegos, bičiuliai, pažįstami visada patars, jei jiems patiems teko susidurti su vestuvių planuotojais.
 • Neišvengsite ir socialinių tinklų. Drąsiai pasižiūrėkite į nuotraukas, turinį, kas traukia akį, kuo gyvena planuotojai laisvu nuo darbo laiku. Instagram’as, facebook’as – viena pagrindinių priemonių pasiekti savo klientą, todėl šie socialiniai tinklai yra pilni informacijos. Todėl nebijokite pirmo įspūdžio – jeigu patiko tai, ką matote – drąsiai susisiekite su planuotojais ir tęskite pokalbį toliau.
 • Pradedančioji planuotoja. Jei draugė ar pažįstama prisidėjo prie šventės, galimai ji netaps profesionalia planuotoja. Pradedančioji planuotoja pradeda savo darbą dirbdama asistente, todėl kreiptis vien dėl mažesnės kainos, nerekomenduojame. Vestuvių planavime daugybę  nenuspėjamų situacijų, kurias suvaldys tik patirties turintis asmuo. Žinoma, visi nuo kažko turi pradėti. Ir mums pradžia buvo sunki. Prieš daugiau nei 10 metų teko dirbti ne vienoje įmonėje, mokytis iš profesionalų, asistuoti patirties turinčioms planuotojoms ir tik tuomet stotis pačioms ant kojų. Reikėjo daug praktikos, įgūdžių, komplikuotų situacijų ir daugybės kontaktų, kol galėjome viską pradėti daryti savo pačių jėgomis. Todėl atsakingas žmogus tikrai nenorės „bandyti“ suplanuoti vestuvių. Kitas labai svarbus aspektas – tik patirties turintis planuotojas, dirbęs ne vienerius metus šioje srityje, sukūręs gerus santykius ir ryšius su paslaugų tiekėjais, gali Jums pasiūlyti patrauklesnes kainas iš savo partnerių, kas, šiuo atveju, padėtų Jums sutaupyti tam tikrose eilutėse.
 • Atlikę pirminę „paiešką“, parašykite laiškus 6 – 8 planuotojoms, kurių darbai ir veikla Jums labiausiai krito į akį. Atsakymas į jūsų pirminį laišką gali jau šiek tiek suformuoti Jūsų nuomonę. Kadangi pačios rašome daugybę laiškų ieškant informacijos, teiraujantis dėl kainų, galimybių, ieškant naujų tiekėjų, todėl žinome, kad šabloniniai, „šalti“ ir nukopijuoti, kartais net piktoki laiškai, kuriuose kartais net pamirštama pasisveikinti, teigiamų emocijų nesukelia. Žinoma, pirmasis kontaktas ir laiškas nebus informatyvus, nes planuotojas neturi informacijos arba turi labai mažai, tačiau minčių dėstymas, klausimai ir preliminarios kainos jums tikrai padės “nusipiešti” pirminį vaizdą.

192

 

 • Iš kelių laiškų, kurie suteikia jums šiek tiek didesnių emocijų, pasirinkite 3 planuotojas, su kuriomis norėsite pasimatyti.
 • Pirmas susitikimas – pats svarbiausias. Ar tai būtų skype, ar „gyvas“ susitikimas, jis visuomet turės didžiausią naudą ir palengvins jūsų apsisprendimą. Susitikimo metu jūs pamatysite savo planuotoją, papasakosite savo pirmines vizijas, jums suteiks jau daugiau informacijos ir idėjų. Ne kartą teko girdėti iš užsakovų, kad susitikimuose būna nejauku, nežinai ko klausti. Geras planuotojas pajaučia ir supranta, juk normalu, jog nežinote ko klausti. Todėl planuotojas jums tikrai papasakos kas  vyksta vestuvėse, kas svarbu, kokių klaidų vengti, kas nepasiteisina, ko nepamiršti. Pasiteiraus kas jums patinka, kuo gyvenate, kad arčiau priartėtų prie Jūsų ir Jūsų vizijos. Kadangi savo srities profesionalas patirties turi ne mažai, jau net pirmo susitikimo metu, jums galės pasiūlyti ir keletą vietų, papasakoti kas gražu, parodyti keletą nuotraukų, šventės akimirkų. Kartais pirmas pokalbis užtrunka net kelias valandas, pamiršti laiko nuovoką – tai tikrai geras ženklas☺ Išklausę jūsų pamąstymus ar norus, planuotojas gali įvardinti savo darbo kainą ir pirmo susitikimo metu įvardinti net preliminarų visos šventės biudžetą (jeigu tokio nesate nusimatę).
 • Energetinis laukas. Vieniems atrodo labai juokinga, tačiau tai yra labai svarbu. Svarbu gerai jaustis bendraujant. Neturite jausti diskomforto ar kažkokio nepatogumo. Juk tai bus asmuo, su kuriuo intensyviai bendrausite nemažai laiko.
 • Geras planuotojas niekada nepirš jums savo idėjos, savo stiliaus, savo spalvos susitikimo metu. Jei visą gyvenimą svajojote apie konkrečias vestuves ar spalvas, planuotojas tik patars kaip įgyvendinti jūsų sumanymus ir stilingai pritaikyti realybėje. Žinoma, jeigu savo šventės vieta pasirinksite medinę vintažinę sodybą, o norėsite baltų ir modernių vestuvių, geras planuotojas jums turėtų pasakyti, kas yra tinkama tokiai vietai, o ko geriau vengti. Juk jis siekia tobulumo! Ne kartą teko girdėti iš užsakovų, kurie prieš tai bendravo su kitomis planuotojomis, kai nuotaka išdėsto savo norą, pvz., violetinę spalvą laikyti pagrindine šventės spalva, tačiau gauna atsakymą, jog tokios spalvos nebus, ji „nebemadinga“, vestuvės bus persiko spalvos… Tokių variantų ir tokio bendravimo jokiu būdu negali būti. Mūsų užduotis – Jūsų norus paversti realybe, o ne brukti savo įsivaizdavimus. Geras planuotojas kartu su floristų komanda privalo pasirūpinti, pritaikyti, suderinti, patarti, parinkti atspalvius, o ne braukti griežtai NE. Vestuvių diena – Jūsų svajonių diena, todėl tikrai nereikia vaikytis madų ar tendencijų, šią dieną galite sukurti tokią, kokios tik pageidauja širdis ir svajonės.

DSC_2039 (1)_1

 

 • Biudžetas – viena iš svarbiausių detalių. Nepamirškite, kad nieko nėra neįmanomo. Yra tik galimybės ir pasirinkimai. Jei esatę numatę biudžetą, drąsiai sakykite, tai tik palengvins visą idėjos generavimą. Tuomet geras planuotojas galės įvardinti ir pasiūlyti atitinkamas paslaugas, pagalvoti apie variantus, kurie tiktų Jūsų šventės idėjai ir biudžetui. Nėra tokio atsakymo, kad „už tokią sumą vestuvių nesusiplanuosite“, tiesiog bus parinktos atitinkamos paslaugos ir vestuvių tiekėjai. Juk šventės vietų, fotografų, vedėjų ar kitų tiekėjų kainos yra nuo… iki… ir nebūtinai reiškia, kad tas pigesnis variantas yra kur kas blogesnis. Šiuo atveju būna, kad ne visi planuotojai dirba su atitinkamu biudžetu, todėl jums patiems bus lengviau apsispręsti.
 • Nepamirškite pirmo susitikimo metu išsiaiškinti ar pats planuotojas bus šventėje, ar tik paskirtas žmogus. Nes šiuo atveju jauniesiems tokią dieną yra svarbu matyti pažįstamą veidą, su kuriuo bendravo visą pasiruošimo laikotarpį. Taip pat būtinai pasiteiraukite, ar atsiras kažkokių papildomų mokesčių be visos suderintos sąmatos, ar po šventės nepadidės iš anksto suderinta sąmata, nes teko ne kartą girdėti apie tokią praktiką.

IMG-25 - Copy

Apibendrinant, žinokite, kad geras planuotojas yra jūsų pagalbininkas, draugas, patarėjas ir priemonė Jūsų šventės įgyvendinimui. Vestuvių diena – nepamirštama ir viena svarbiausių dienų gyvenime, todėl patikėkite šią dieną profesionalui, kuriuo pasitikite, su kurio jaučiatės gerai ir saugiai. Svajokite, o planuotojas svajones pavers realybe ☺