Internetas, pinterest‘as, instagram‘as pilnas įvairiausių grožybių… Kas kartą pamačius gėlių jūrą, žiedais  nusietus šventinius stalus, visada būsima nuotaka pasvajoja apie savo vestuves. Juk kiekviena nori sukurti tobulą vaizdą, pasaką, kuri išliktų ilgam prisiminimuose ir fotografų nuotraukose.

Floristinių sprendimų įgyvendinimas – tik viena iš vestuvių šventės mozaikos detalių, tačiau užima labai svarbią vietą tiek biudžeto eilutėje, tiek patiriant nepamirštamą  emociją. Kaip pasirinkti? Į ką atkreipti dėmesį? Kiek kainuoja? Ar įmanoma įgyvendinti? Krūva klausimų kyla galvoje ir dažnai nuotaka susiduria su tam tikrai iššūkiais. Todėl viskas nuo pradžių.

Dekoravimo detalės ir floristiniai sumanymai derinami pasirinkus vietą.  Tik tuomet galime derinti stilių, spalvas, įgyvendinti savo svajones. Jei rezervavote medinę sodybą, tikrai nesirinksite veidrodinių kolonų, arba prabangiame restorane nekursite rustic stiliaus šventės.  Kartais vyksta atvirkščiai: pagal floristinius sumanymus ieškoma vieta, erdvė, kuri derėtų prie bendros šventės idėjos. Kad nenuklystumėte nuo kelio, jums padės dekoratorius arba floristas. Dažnai užsakovės pasimeta: ką atlieka dekoratorius? Kokią funkciją atlieka floristai?

pic-15

Vestuvių šventės dekoravimas ir floristo paslaugos – dvi atskiros, bet labai susijusios sritys. Dažnai floristas būna dekoratorius arba atvirkščiai. Dekoratorius  – dailininkas, kuris kuria šventės paveikslą, o floristas jį išpildo, pasitelkiant gėlių žiedus ir savo kūrybiškumą. Dekoratorius rūpinasi visomis  vizualiomis detalėmis –  kėdės, stalai, staltiesės, servetėlės, vardo kortelės, žvakės, stalo papuošimo detalės, erdvės papuošimai, stilizuotų desertų stalų apipavidalinimai, foto zonos sumanymai, ceremonijos vietos išpildymai. Jis pritaiko spalvas, kuria bendrą visumą, išlaiko vientisumą bei stilių. Dekoratorius pasiūlo jūsų šventei puokščių sprendimus, atkreipiant dėmesį į pačią erdvę, jos spalvas, lubų / tento / palapinės aukštį , dydį, pasirinktą vietą ir žinoma jūsų norus. Sudėliojus idėją, vyksta kitas etapas – puokščių kūrybos. Tuomet jau floristas derina gėlių spalvas, rūšis, atkreipiant dėmesį į sezoniškumą, šventės vietą, erdvės išdėliojimą ir tt. Tenka dažnai susidurti su netikslingais  pageidaujamų gėlių pasirinkimais. Tuomet dekoratorius / floristas tikrai patars: kai lauke plius 30 laipsnių, tikrai neverta rizikuoti su hortenzijų žiedais, išsiaiškins ar nesate kažkam alergiškas, suderins gėlių žiedų pasirinkimą pagal pasirinktą jūsų paletę.

pic-20

Dažnai tenka susidurti su klausimu: kodėl puokštė kainuoja vienokią ar kitokią sumą pinigėlių? Iki gėlių puokštės pastatymo ant šventinio stalo visada laukia dar ilgas floristo darbas.  Floristas turi užsakyti gėles, atsivežti į dirbtuves, jas apdoroti, sutvarkyti, laikyti atitinkamoje temperatūroje, pasirūpinti visomis priemonėmis ir tik tuomet jas kurti. Todėl visuomet gavus sąmatą, atsiranda floristo darbo eilutė bei gėlių puokščių kaina.

Dažnai nuskamba klausimas: kiek kainuoja dekoravimo paslauga?  Kiek kainuoja aukšta gėlių puokštė? Nėra vieno atsakymo, vienos kainos, viskas priklauso nuo jūsų norų ir pasirinkimų. Gal jūsų šventėje bus tik gėlių merkimas, o gal šventinis stalas skęs gėlių jūroje? Gal prie jūsų šventės dirbs floristas su 10 pagalbininkų komanda? Gal pas jus tik 5 stalai, o gal jų 10? O gal jums bus reikalingos aukštos kolonos su įspūdingomis puokštėmis ir bažnyčioje. Todėl dekoratorius ar floristas tikrai negalės įvardinti savo įkainių, nežinodamas nors kažkiek tikslesnės informacijos.

pic-2

Kartais tenka išvysti ir paskaityti straipsnių, kuriuose puokščių kūrimo kainos sukelią  tam tikrą šypseną. Tai šiek tiek trikdo ir pačius jaunuosius. Paprastas ūkiškas būdas: nueikite į gėlių turgų, apsidairykite, pažiūrėkite į kainas, tuomet ir patiems bus aiškiau ir suprasite kodėl už puokštę tenka sumokėti ne vieną šimtą eurų.

pic-21

Visada atsiminkite, gėlių jūra nėra būtinybė. Tai emocija. Kiek emocijai jūs galite leisti, nuspręsite patys :).